lørdag d. 3. februar 2018 afholdt vi klubbens 80 års fødselsdagfest. Et super arrangement og  lavet af Peter Haslund, Ole Johansen, Niels Duelund, Ole Hestehave og Tobias. Flot mad serveret af nogle raske piger, hertil noget god vin og avec;er. Og så spillede musikken op og de sørgede sammen med alle de søde ægetefælder og Anne Grete for at vi mænd fik rørt os. Dejlig dejlig musik blev vi præsenteret for. Jeg sad sammen med Svend Erik Fanth, og han sagde: dette var den bedste fest aften han havde været til i mange år. Svend der nu er 92 lukkede og slukkede som en af de sidste.

Ronni Busack-Boysen er en dansk bluesmusiker og guitarist. I 2013 modtog han prisen som Årets Blues Navn i DanmarkHans Knudsen (vokal og piano, m Han har også spillet med en række internationalt kendte musikere, bl.a. Mud Morganfield (søn af Muddy Waters), ligesom han har medvirket live i Jools Holland Show på BBC.

Her er billederne fra festen. Tak Ole for dine indsats.